Statystyki drużyny

Aktualności

Minimalna przegrana z Pogonią Stawiszyn

• autor: magickks, 2014-07-01 08:42

W minioną sobotę druga drużyna KKS Kalisz wzięła udział w obchodach 90-lecia Korony/Pogoń Stawiszyn. Z tej okazji niebiesko-biało-zieloni stoczyli towarzyską potyczkę z miejscowymi zawodnikami (rocznik 2002). Po zaciętym pojedynku lepsi ostatecznie okazali się gospodarze, którzy pokonali nasz zespół 4-3. Bramki dla KKS Kalisz zdobyli: Eryk Bączkiewicz, Alan Nowak i Wiktor Jóźwiakowski.

Kaliszanie błyskawicznie zabrali się do roboty i po niespełna 10 minutach gry prowadzili 2-0. Duża w tym zasługa Eryka Bączkiewicza, który uderzył nie do obrony z pola karnego. Po kilku chwilach wyczyn swojego kolegi skopiował bardzo aktywny Alan Nowak, a kakaesiacy mogli cieszyć się z dwubramkowego prowadzenia. Niestety, bardzo dobry początek najwyraźniej uśpił młodych kaliszan, którzy w późniejszej części meczu stracili aż 4 gole. "Trójkolorowi" starali się walczyć o korzystny wynik do samego końca i byli bliscy dogonienia rywala, bo w ostatniej minucie ładnym, plasowanym strzałem golkipera rywali pokonał Wiktor Jóźwiakowski. Piłkarze z grodu nad Prosną przejawiali jeszcze chęci do dalszej pogoni za wyrównaniem, ale niestety czas już na nic więcej nie pozwolił i to ostatecznie gospodarze mogli cieszyć się z wygranej. Trochę szkoda przegranej, bo nasz zespół stworzył w całym meczu sporo bardzo dogodnych sytuacji, których jednak nie udało się wykorzystać. Miejmy nadzieję, że już niedługo będziemy skuteczniejsi pod bramką przeciwników, bo jednak stare porzekadło piłkarskie głosi "niewykorzystane sytuacje się mszczą" i jest w tym z pewnością dużo prawdy. Wynik jest ważny, ale nie najważniejszy i dlatego też chciałbym podziękować naszym zawodnikom za walkę, tym bardziej, że graliśmy bez kilku podstawowych graczy, a mimo wszystko przeważaliśmy i stwarzaliśmy sporo sytuacji pod bramkę rywali.